loux
11 مرداد 1401 - 08:23

از حضور تکنسین‌ها در هیئات تا توصیه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی

سازمان اورژانس کشور هم مانند دیگر دستگاه های خدمات رسان در ماه محرم تمهیداتی برای برگزاری مراسمات این ماه دارد که حضور تکنسین های اورژانس در هئیات از جمله این موارد است.

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان اورژانس کشور هم مانند دیگر دستگاه‌های خدمات رسان در ماه محرم تمهیداتی برای برگزاری مراسمات این ماه دارد که حضور تکنسین‌های اورژانس در هئیات از جمله این موارد است. اورژانس پیش بیمارستانی با شماره تماس سه رقمی ۱۱۵ بدون نیاز به پیش شماره در همه جای کشور با استعداد حدود ۲۱۰۰ پایگاه شهری و جاده‌ای و ۱۵ فروند اورژانس هوایی آمادگی پاسخگویی به نیازهای فوریت‌های پزشکی عزاداران حسینی را دارد.

خبرنگار مهررسانمراسماتهئیاتاز حضور در هئیات تا توصیه به رعایت پروتکل‌ها

از حضور در هئیات تا توصیه به رعایت پروتکل‌هااز حضور در هئیات تا توصیه به رعایت پروتکل‌هاهئیاتمجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در توصیه به عزاداران حسینی، گفت: با توجه به اینکه بیماری کرونا هنوز در کشور وجود دارد قبل از هر توصیه‌ای از عزاداران خواهش می‌کنم که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

خبرنگار مهرکروناوی با اشاره به اینکه لازم است در دسته‌های عزاداری، تکایا و تجمعات شرکت کنندگان از ماسک استفاده کنند، گفت: افرادی که در آشپزخانه‌ها مشغول تهیه و تدارک نذری هستند حتماً از ماسک استفاده کنند و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سخنگوی اورژانس کشور بیان کرد: تمامی پرسنل در حالت آماده باش هستند و در تکنسین‌ها در هیئات بزرگ در سراسر کشور حضور دارند تا در صورت رخ دادن حادثه‌ای بتوانند در کمترین زمان خود را به مصدومان برسانند.

باشهیئاتاستقرار ۱۴ دستگاه آمبولانس و موتورلانس در ۱۲ نقطه شهر

استقرار ۱۴ دستگاه آمبولانس و موتورلانس در ۱۲ نقطه شهراستقرار ۱۴ دستگاه آمبولانس و موتورلانس در ۱۲ نقطه شهرشهر تهران به دلیل داشتن شرایط خاص و وجود هیأت‌های مذهبی بزرگ هر ساله مورد توجه عزاداران قرار دارد، به همین منظور از یحیی صالح طبری رئیس اورژانس تهران خواستیم تا تمهیدات این سازمان برای ماه محرم را توضیح دهد.

وی در این باره به خبرنگار مهر گفت: برای مراسم محرم بر اساس آنچه پروتکل‌های بهداشتی و درمانی بوده، اقدام خواهد شد و در کنار مردم خواهیم بود و خدمات را گسترده‌تر خواهیم کرد.

بارهخبرنگار مهرصالح طبری بیان کرد: با توجه به آغاز دهه محرم، نیروهای ما در میادین اصلی شهر و هیأت‌های عزاداری استقرا دارند و پایگاه‌های اورژانس در آماده‌باش کامل قرار دارند.

رئیس مرکز اورژانس تهران ادامه داد: ۱۴ دستگاه آمبولانس و موتورلانس در ۱۲ نقطه از شهر استقرار دارند.

موتورلانسوی تصریح کرد: این استقرارها از ساعت ۱۹ تا پایان مراسم عزاداری‌ها ادامه دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 516404