بلاگو

سفری به یکی از لوکس ترین هتل ۷ ستاره “برج‌العرب” دبی، که تقریباً گران‌ترین هتل دنیا محسوب می‌شود داریم. همانطور که در عکس‌ها میبینید به شکل عجیب و مفرطی در ساخت این هتل، از طلا و متریال‌های گران قیمت استفاده شده‌است. تا جایی که این سوال در ذهن به وجود می‌آید؛ “این همه خرج با چه هدفی؟”.

لوکس تربن هتل
لوکس ترین هتل

امروز  که این هتل بادبان شکل، به نماد دبی تبدیل شده‌است. البته هتل‌های جدید‌تری هم در دبی ساخته شده‌اند، اما همچنان ویژگی‌های عجیب این هتل، باعث قرار گرفتن آن در مرکز توجه توریست‌ها می‌شود. برج‌العرب ۲۰۲ اتاق لوکس دوبلکس با تمام امکانات دارد. قطعاً هرکسی توانایی گرفتن اتاق در این هتل را ندارد.
این سوئیت‌ها دارای آسناسور اختصاصی هستند.

لوکس ترین هتل
لوکس ترین هتل

از همان ورودی سوئیت، تکلیف مسافر روشن می‌شود. در ساخت و یا پوشش تک تک اجسام داخل سوئیت از طلای ۲۴ عیار استفاده شده است.

چیزی که در اتاق نشیمن خودنمایی می‌کند، نه آباژورها و یا ستون‌های طلایی، بلکه تلوزیون آن است.

این تلویزیون به صورت سفارشی توسط ال جی ساخته شده و در ساخت قاب دور آن از طلا استفاده شده است. به نظر شما قاب طلایی، تاثیری بر روی چیزی که از تلویزیون می‌بینند دارد.

روزانه چیزی حدود ده هزار شاخه گل رز در این هنل استفاده می‌شود. هتل برای این کار تیم اختصاصی گل کاران خود را دارد.

یک سرویس بهداشتی کوچک (!) هم در کنار اتاق نشیمن قرار دارد، که به هر چیزی شباهت دارد، جز سرویس بهداشتی!

حتی شیر آب هم از طلای ۲۴ عیار ساخته شده‌است.

همانطور که می‌بینید، حتی نرده‌های پله‌ها هم از طلا هستند.

اتاق پذیرایی بزرگی هم در وسط سوئیت قرار دارد.

در کتابخانه سوئیت، کتاب‌ها و مجلاتی از موفقیت‌های امارات وجود دارد. البته کاتالوگ پورشه هم در کنار آنها است.

در بالای تخت اتاق خواب آیینه‌ای بزرگ بر روی سقف قرار گرفته است. شکل این اتاق خواب من را یاد داستان‌های هزارویک شب می‌اندازد.

در کنار هر اتاق خواب، یک سرویس حمام و جکوزی قرار دارد. حمام و جکوزی این اتاق خواب، به شکل سنتی و مورد علاقه اعراب ساخته شده‌است.

حتی در ساخت سشوار هم از طلا استفاده شده‌است.

بلاخره یک وسیله غیر طلایی پیدا شد. آی‌مک اپل تنها وسیله‌ایست که بدون تفاوت با دنیای بیرون همانطور که هست در این سوئیت قرار دارد. البته به نظرم طبیعی است که اپل به حماقت‌های بی پایان سازندگان هتل تن نداده است.

راستی ظروف غذا خوری هم از طلا و نقره بی بهره نیستند.

و البته یک اتاق کار جمع و جور (!) هم در این سوئیت قرار دارد.

راستی این همه طلا چه تاثیر مثبتی بر روی مسافر دارند؟ اگر این تجملات نبودند، تفاوتی در رفاه و آسایش مسافر به وجود می‌آمد؟ به نظر شما این هتل نماد یک تحجر بزرگ در قرن بیست و یکم نیست؟

زئوس

زئوس که بود ؟

تندیس زئوس خدای یونان در المپیا یکی از عظیم‌ترین تندیسهای جهان و از عجایب هفت‌گانهٔ دنیای قدیم بوده است. در دوران باستان المپیا مرکز مذهبی در جنوب غربی یونان بوده است. یونانیانباستان زئوس پادشاه خدایان را می‌پرستیدند و در زمان‌های مشخص به افتخار او جشن‌هایی برپا می‌کردند. در این جشن‌ها مسابقات ورزشی هم انجام می‌شد. تا آن‌جا که در تاریخ ثبت شده، نخستین بازی‌های المپیک در سال ۷۷۶ پیش از میلاد برگزار شده‌است و تا سال ۳۹۳ پس از میلاد یا تا سال ۴۲۶ پس از میلاد همچنان بازی‌ها برگزار می‌شد. برای مردمان دنیای قدیم این بازی‌ها خیلی مهم بودند؛ چندان‌که در زمان برگزاری مسابقات جنگ‌ها متوقف می‌شد تا شرکت کنندگان و تماشاگران بتوانند به آسانی خود را به محل مسابقات برسانند.

 

تندیس زئوس
تندیس زئوس

 

تندیس  زئوس چنان بود که گویا زئوس بر تختی قیمتی نشسته است. بالاترین نقطه تندیس ۱۲ متر ارتفاع داشت که تقریباً نزدیک به سقف معبد بود. بینندگان چنان می‌پنداشتند که اگر زئوس بلند شود، سقف را از جای خود تکان خواهد داد. بر روی دیوارها سکوهایی ساخته شده بود تا مردم بتوانند بالا بروند و صورت تندیس را ببینند. فیدیاس در سال ۴۴۰ پیش از میلاد کار بر روی تندیس را آغاز کرد و در سال ۴۳۰ پیش از میلاد کار تندیس کامل شد و به مدّت ۸۰۰ سال به عنوان یکی از شگفت‌آورترین بناهای جهان شناخته شد. تاریخ ساخت تندیس بعد از کشف باقی‌مانده‌های آن در المپیای یونان در دههٔ ۱۹۵۰ تأیید شد.

پایان زئوس

در قرن اول پس از میلاد، یکی از امپراطوران رومی با نام کالیگولا تصمیم گرفت تندیس زئوس را به روم ببرد. گروهی از کارگران رومی برای این کار مأمور شدند؛ امّا با واژگون شدن داربست‌های ساخته شده توسط کارگران تلاش‌های او نقش بر آب شد.

قرن‌ها پس از آن، با گسترش دین مسیح هنگامی‌که تئودوسیوس دوم در سال ۴۲۶ پس از میلاد پایان بازی‌های المپیک را اعلام کرد، دستور داد که همهٔ ساختمان‌های آن‌جا از جمله ورزشگاه و معبد زئوس را به آتش کشند. در سال ۵۲۲ میلادی،زلزله‌هایی تمام سرزمین المپیا را لرزاند و آنچه از این بناها باقی‌مانده بود، نابود ساخت. امروزه حتی یک ستون ایستاده هم در آن‌جا موجود نیست و از معبد باشکوه زئوس، تنها خرابه‌هایی برجاست.

تندیس زئوس
تندیس زئوس
فروهر
فروهر

 

فربهر یا فروهریکی از سمبل های کیش زرتشت فروهر است که بگونه فشرده می توان گفت فروهر روان آدمی است که پیش از زاده شدن وجود داشته و پس از درگذشتن هم باز خواهد ماند و نباید جایگزین آفریدگار و یا اهورامزدا گردد. گروهی از نویسندگان گویا نمی خواهند بپذیرند که زرتشت برخلاف بیشتر ادیان برای آفریدگار سیما و پیکری نیاندیشید و در هیچ بخشی از گاتها از چهره اهورامزدا اسمی نبرده است

پیکر فروهر دو نیروی سپنتامینو که نیروی نیکی و انکره مینو که نیروی بدی است کنده کاری شده است گویا از آن چنین برداشت کرده اند که که این اهورامزداست که با که با انکره مینو در جنگ می باشد. روشن است که چنین برداشت نادرست که پایه فلسفه زروان می باشد هیچ بستگی به فلسفه و اندیشه زرتشت ندارد و به آن آسیب می رساند. این همانند آن است که ناآگاهان در نوشته های خود پورسینا ( ابوعلی سینا ) را یک دانشمند تازی ( عربی ) بشناسند همانگونه که بیشتر آنها از کندن آبراهه سوئز ( کانال سوئز ) به فرمان داریوش بزرگ دم فرو بسته و نمی خواهند بپذیرند که اندیشه ایرانی در دانش و فلسفه از چنان توانمندی والایی برخوردار بوده است.

چون غیر از کنده کاری سیمای فروهر که در سنگ نبشته های ایران باستان مانند تخت جمشید وجود دارد نوشته ای در این مورد در دسترس نداریم از این رو به ناچار برای بازنمود پیکره فروهر باید از گفتار گذشتگان که سینه به سینه به ما رسیده بازگویی کنیم .

1) سیمای فروهر که همانند چهره آدمی است و نمود همبستگی با او را دارد.

2) دو بال در دو سوی فروهر که دارای سه شه پر می باشد و نشانگر اندیشه نیک ، گفتار نیک و کردار نیک است.

پایین تنه او که دارای سه بخش می باشد و نمودار اندیشه ، گفتار و کردار بد است که نابهنجاری ها و و زشتی ها از آن سرچشمه می گیرد و مایه سرنگونی آدمی می شود .

4) در دو سوی این پیکره دو چنبره دیده می شود که دو نیروی سپنتامینو و انکره مینو را بازگو می کند که نخستین به سوی چهره و دومی در پشت پیکره است و در اینجا باز هم اشاره به این می شود که ما باید روی به نیکی آورده و به بدی پشت کنیم.

5) در میان تنه و یا درون فروهر یک دایره وجود دارد که نمایانگر بی آغازی و بی پایانی روان می باشد .

6) یک دست فروهر به سوی بالاست که نشانه کوشش برای رسیدن به والایی است .

7) در دست دیگر او حلقه ای است که گروهی بر این باورند که آن حلقه پیمان است که نمودار ارج فراوان پیمان و وفاداری به آن در این فلسفه است.

عده ای هم اینگونه عقیده دارند فروهر یکی از پنج جزء به وجود آورنده آدمی است

اوستا آمده است که وجود هر آدم زنده از پنج جزء ساخته شده است : ( تن ، جان ، روان ، وجدان ، فروهر )

۱.تن : پس از مرگ از هم می پاشد و هر یک از مواد تشکیل دهنده آن به حالت اولیه خود باز می گردد.

۲.جان : که نیروی زندگانی است و در هنگام مرگ نابود می شود و از بین می رود . یعنی تا جان هست مرگ نیست و اگر مرگ آید جان دیگر نمی ماند به عبارتی این دو نقیض یکدیگرند و اجتماع نقیضین محال است.

۳.روان : پس از مرگ تا ابد پایدار خواهد ماند و در جهان مینوی به پاداش نیکی ها و یا پادفراه بدی های انسان خواهد رسید .

۴.وجدان : نیرویی که در وجود هر یک از ما هست و به وسیله آن نیک را از بد تمیز می دهیم و می توان گفت پیامبر درونی هر شخص است و یا راهنمای غیرارادی ما می باشد . توبه و ندامت از گناهان را می توان از نتایج بیداری وجدان شمرد

فروهر : به اندیشه ایرانیان باستان یکی از قوای باطنی انسان است که پیش از بدنیا آمدن او وجود داشته و پس از مرگ او دگرباره به عالم بالا همان جایی که فرود آمده صعود می کند . یعنی ذره ای از پرتو بیکران اهورامزدا بوده و برای راهنمایی روان آدمی و رهبری او به سوی راستی ، رسایی و جاودانگی به تن اندر شده و پس از مرگ به همان اشویی و پاکی به اصل خود می پیوندد ، و نه تنها هر کس بلکه تمامی موجودات از آغاز آفرینش تا رستاخیز دارای یک فروهر است که از طرف آفریدگار برای نگاهبانی آنها به سوی زمین فرستاده شده است . فنا و زوال جهان مادی را در این قوه جاودانی ایزدی که در باطن مخلوقات مانند موهبت آسمانی به ودیعه گذاشته شده راهی نیست و جرم و خطای بندگان نیز دامن او را آلوده نتوان کرد و با همان تقدس و پاکی ازلی خویش پس از جدایی روان از بدن به سوی بارگاه قدس پرواز نموده و به اصل خود می پیوندد .

فروهر
فروهر

اجزای مختلف سمبل فروهرشرح:

این شکل از 6 قسمت به وجود آمده که بر طبق شماره آنها را توضیح میدهم

سر:

که به شکل پیر سالخورده‌ و جهاندیده و گرم و سردروزگار چشیده که در حلقه یا چنبره زمان تجربه آموخته و با بدی‌ها و ناپاکی‌ها بستیزند و مراحل ترقی و کمال را با متانت و صبر وشکیبایی طی کنند. نگاره فروهر از سر تا به کمر به صورت پیرمردی جهان دیده با کمال و تجربه و دانایی است تردیدی نیست که نورانیت انسانها به خاطر نزول نور ایزدی بر دل آنهاست و هر که این نور را همراه داشته باشد انسان کامل است پیر موجود در نگاره فروهر تمثیل و نماد انسان کامل است

2- دستها:

دستهای به سمت بالاست به خاطر آنکه همیشه به اهورامزدا توجه داشته باشیم.در نگرش زرتشتی خداوند دارای جای خاصی نیست اما از انجا که فمر بشر همواره نیروهای برتر از خود را در طبقه ی بالاتر می انگارد، از اینرو شکل، اهورا مزدا را در بالا نشان میدهد.حلقه ای که در دست فروهر است نشاندهنده احترام به عهد و پیمان است.در بین دختران و پسران ایرانی پیمان زناشویی با دادن حلقه ای انجام میشده که همانند شکل فروهر در دست چپ قرار میگرفته.این رسم هم اکنون هم پابرجاست.

3- بالها:

بال های فروهر باز است .چون با دیدن بالهای باز ذهن انسان متوجه پرواز و پیشرفت شده، و از این حکایت دارد که انسان همواره باید به سمت پیشرفت و بلندی و سرافرازی حرکت کند.هر بال از 3 بخش تشکیل شده که نشاندهنده سه پند زرتشت، اندیشه نیک ، گفتار نیک و کردار نیک است و از مشاهده این سه بخش متوجه میشویم که پیشرفت و ترقی باید از راه درست یعنی اندیشه، گفتار و کردار نیک اتفاق بیفتد تا انسان را به سوی سربلندی و سرافرازی هدایت کند.

4- دایره میان شکل:

منظور از  این دایره در میان فروهر نشان دادن روزگار بی پایان است.و نشاندهنده بازگشت کردار انسان به وی میباشد .

5- دامن:

دامن فروهر از 3 بخش به وجود آمده که نماینده اندیشه بد، گفتار بد و کردار بد است.از مشاهده این سه قسمت در می یابیم که همواره باید اندیشه و گفتار و کردار بد را به زمین انداخته، پست و زبون سازیم.همانگونه که دامن در زیر قرار دارد.

6- دو رشته آویخته:

این دو رشته نماینده سپنتا مینو(خوی خوبی) و اَنگره مینو (خوی بدی) است که همیشه ممکن است در اندیشه هرفرد ظاهر شوند.

این شکل در برخی اساطیر به شاهین یا علامت سلطنت تعبیر شده و در برخی جاها به سمبل فر ایزدی یعنی نیرویی که سبب برتری و حمایت از شهریار میشود و به همین سبب در بالای سر شاهان هخامنشی دیده میشود.

مجسمه ی آزادی در جزیره آزادی در بندر نیویورک نصب شده (منطقهٔ منهتن) و به صورت نمادی برای خوش‌آمدگویی به مسافرانی که از راه دریا به نیویورک می‌آیند درآمده‌است. این مجسمه که با رویه‌ای از مس پوشش یافته، در سال ۱۸۸۶ به مناسبت یکصدمین سال استقلال آمریکا از بریتانیا و به عنوان نمادی از دوستی فرانسه و آمریکا به این کشور اهدا شده‌است.

ساخت مجسمه آزادی با ۴۶ متر ارتفاع توسط آرشیتکت فرانسوی «فردریک آوگوست بارتولدی» در ۱۸۷۵ آغاز شد و در ۱۸۸۴ به پایان رسید. این مجسمه به صورت ۳۵۰ قطعه مجزا به آمریکا فرستاده شد، و در بندر نیویورک کنار رود هادسون درجنوب منهتان جای گرفت.

طراح مجسمه

طرح مجسمه را فردریک آگوست بارتولدی مجسمه‌ساز فرانسوی، و سازه درونی آن را گوستاو ایفل، مهندس فرانسوی برج ایفل، طراحی کرده‌اند.اوژن ویوله لودوک نوع مسی را که برای پوشش مجسمه بکار رفته انتخاب کرده‌است.

مجسمه به شکل شخصیت لیبرتاس، زنی است ایستاده در حال گام برداشتن، که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته‌است. او با دست چپ خود یک لوح سنگی را نگه داشته و با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود نگه داشته‌است. روی لوح سنگی با شماره‌های رومی نوشته شده JULY IV MDCCLXXVI که نشانگر ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ و تاریخ استقلال آمریکا است.

مجسمه ی آزادی

 

حقایق جالب مجسمه آزادی

مجسمه‌ی آزادی، مجسمه‌ی زنی است با لباس رومی که یک پای او در زنجیر است. این الهه‌ی آزادی در دست راست خود مشعلی در دست دارد و در دست چپ‌اش هم می‌توانید لوح‌هایی را مشاهده کنید که همان تاریخ تصویب بیانیه‌ی استقلال آمریکا است

1. رنگ مجسمه‌ی آزادی قبلا به رنگ قهوه‌ای تیره بود.

2. مجسمه‌ی آزادی قرار بود برای مصر ساخته شود.

3 هر ساله ۳/۲ میلیون نفر از مجسمه‌ی آزادی بازدید می‌کنند.

4. نام کامل مجسه‌ی آزادی «آزادی‌های تعالی‌بخش جهان» است.

5. ۷ شی تیزی که در تاج مجسمه‌ی آزادی قرار دارد، نشان‌دهنده‌ی ۷ اقیانوس و ۷ قاره‌ی جهان است و مفهومی جهانی را از آزادی نشان می‌دهد.

6. برای ساخت مجسمه‌ی آزادی از «Pagan Goddess Libertas» رومی الهام گرفته شده است.

7. سر مجسمه ی آزادی در سال ۱۸۷۸ در نمایشگاه جهانی پاریس به نمایش گذاشته شد.

مجسمه ی آزادی

 

8. مشعل اصلی  مجسمه‌ی آزادی در سال ۱۹۸۴ با یک مشعل مسی جایگزین شد؛ این مشعل جدید با طلای ۲۴ عیار پوشیده شده بود.

9. گفته می‌شود هر ساله حدود ۶۰۰ صاعقه و رعد و برق به برج آزادی اصابت می‌کند.

10. سایز کفش مجسمه‌ی آزادی ۸۷۹ است.

11. گوستاو ایفل که طراح برج ایفل است، در طراحی مجسمه‌ی آزادی هم نقش داشت.

12.  کشورهای مختلفی از جمله برزیل، پاکستان، مالزی، تایوان و حتی چین یک کپی از مجسمه‌ی آزادی را در کشورشان ساخته‌اند!

13.  کشورهای مختلفی از جمله برزیل، پاکستان، مالزی، تایوان و حتی چین یک کپی از مجسمه‌ی آزادی را در کشورشان ساخته‌اند!

14. هزینه‌ی ساخت مجسمه‌ی آزادی و پایه‌ی آن ۵۰۰ هزار دلار بود که معادل ۱۰ میلیون دلار امروز است.

15. چهره‌ی مجسمه‌ی آزادی بر اساس چهره‌ی مادر مجسمه‌ساز طراحی و ساخته شده است.

16. در دهه‌ی ۹۰ میلادی کشف شد که مجسمه‌ی آزادی از زنگ‌زدگی گالوانیکی آسیب می‌بیند؛ یعنی این مجسمه به علت رنگ و فلز موجود در آن و قرار گرفتن در معرض آب شور، به یک باتری غول‌پیکر تبدیل می‌شود.

17. قسمتی از جزیره‌ی آزادی (جزیره‌ای که مجسمه‌ی آزادی در آن قرار دارد) که زیر آب قرار گرفته است، بخشی از ایالت نیوجرسی است، نه نیویورک.

18. اگر مجسمه‌ی آزادی امروزه ساخته می‌شد، باید ۱/۲ میلیون دلار هزینه می‌کردند.

19. تمبر پستی که از مجسمه‌ی آزادی وجود دارد، تصویر مجسمه‌ی اصلی نیست؛ این تصویر متعلق به مجسمه‌ای است که از روی مجسمه‌ی اصلی، در لاس وگاس ساخته و نصب کرده‌اند.

20. آن بازوی مجسمه‌ی آزادی که مشعل را حمل می‌کند، در گرامیداشت صدمین سالگرد تاسیس نمایشگاه در فیلادلفیا در سال ۱۸۷۶ و در پارک میدان مدیسون تا سال ۱۸۸۲ به معرض نمایش گذاشته شده بود.

21. قرار بود مجسمه‌ی آزادی یک فانوس دریایی شود که این کار انجام نشد و بلا استفاده ماند.

22. قرار بود مجسمه‌ی آزادی یک فانوس دریایی شود که این کار انجام نشد و بلا استفاده ماند.

23. در ابتدا که مجسمه‌ی آزادی ساخته شد، تصور می‌شد که این مجسمه‌ی یک زن روستایی مسلمان، در لباس اسلامی است.

سورپرایز ولنتاین

دیگر چیزی به فرا رسیدن ولنتاین، نمانده! اگه هنوز فرصت طراحی یک سورپرایز ولنتاین رمانتیک و منحصر به فرد را به دست نیاوردید، اصلا نگران نباشید!

قطعا سورپرایز ولنتاین  را می توانید از بین ایده های زیر پیدا کنید

 

۱- تهیه یک میز شام رمانتیک که با شمع و فضایی عاشقانه تزیین شده باشد، قطعا می تواند یک اتفاق خوب باشد! مخصوصا اگر عکس های دو نفره تان را از چراغ بالای میز غذا خوریتان آویزان کنید!

-اگر می خواهید ولنتاین عاشقانه تان را در خانه جشن بگیرید، از محل ورودی خانه تا محل سورپرایز خاصی که مد نظرتان است (میز غذا خوری، محل قرار گرفتن کادو و…) را با شمع های زیبا و یک اندازه تزیین کنید.

-روی کاغذ رنگی های کوچک، جملات عاشقانه بنویسید و به آینه بچسبانید تا وقتی از خواب بیدار می شود غافلگیر شود.

یکی از ایده های جالب که باعث خوشحالی عشقتان می شود این است که می توانید یک بلیط سینما و یا کنسرت مورد علاقه عشقتان را تهیه کنید و روز ولنتاین را به جای کافه رفتن در سینما بگذرانید.

باید در ساعتی که می دانید عشق تان انتظارش را ندارد با او تماس بگیرید و روز عشق را به او تبریک بگویید و غافلگیرش کنید. می توانید علاوه بر تبریک گفتن تلفنی آهنگ و یا شعری که عشقتان دوست دارد را برای او بخوانید.

برایش خوراکی مورد علاقه اش را تهیه کنید و با یک یادداشت عاشقانه به او هدیه دهید.

جعبه خاطرات درست کنید!

خاطرات شیرین مشترکتان را روی کاغذ های کوچک نوشته و داخل یک جعبه ی زیبا قرار داده و به او هدیه دهید. مطمئن باشید بهترین هدیه ای است که تا به امروز دریافت کرده است!

اگر در فکر تهیه یک هدیه عالی برای عشقتان هستید جعبه سورپرایز پیشنهاد فوق العاده ای است!

سورپرایز ولنتاین
سورپرایز ولنتاین
سورپرایز ولنتاین
سورپرایز ولنتاین
لوکس ترین مواد غذایی جهان

با لوکس ترین مواد غدایی جهان آشنا شوید

 

امروزه، دسته ی محدودی از مواد غذایی تحت نام “لوکس” قرار می گیرند. البته غذاهای لوکس بسیار زیادی در جهان موجود است، مواد غذایی لوکس بر خلاف غذاها، تولید نمی شوند بلکه از دل طبیعت به دست می آیند. به این دلیل است که یافتن و به مرحله ی استفاده رساندن آن ها بسیار حائز اهمیت است. حال در این میان مواد غذایی متنوعی وجود دارند که زحمت و زمان به دست آوردن آن ها از بقیه ی همدسته های خود بسیار بیشتر اند.

این هم لیستی ده تایی از لوکس ترین مواد غذایی در جهان

 

 

1. ترافل سفید 

لوکس ترین مواد غذایی جهان
لوکس ترین مواد غذایی جهان

 

ترافل ها، گونه ای خاص از انواع قارچ ها به شمار می آیند که یکی از لوکس ترین مواد غذایی در این جهان به حساب می آیند. اما ترافل سفید، کمیاب ترین و لوکس ترین قارچ جهان است که عمدتا در ایتالیا به دست می آید. این قارچ‌های بزرگ کە قطرشان بە ۱۲ سانتی متر و وزنشان بە نیم‌ کیلو می‌رسد، زیرزمینی می باشند و برای پیدا کردن‌ شان از سگ‌ های آموزش دیده کمک می‌گیرند.

هر کیلوگرم از این قارچ، قیمتی در حدود 10 هزار دلار دارد!

 

2. خاویار بلوگا درجه1

 

لوکس ترین مواد غذایی جهان
لوکس ترین مواد غذایی جهان

خاویار بلوگا برای تولید در محیط پرورشی به زمانی در حدود ۱۲ سال نیاز دارد و طیف رنگی آن از خاکستری روشن تا خاکستری تیره و حتی مشکی متغیر است. طعم لذیذ و بی نظیر، دانه های درشت و ارزش طبیعی بالا به لحاظ مدت زمان مورد نیاز برای تولید خاویار، از عوامل تفاوت ساز در میان قیمت این نوع خاویار و بقیه انواع خاویار است.

خاویار سرشار از ویتامین ها، املاح معدنی، پروتئین و چربی است. مصرف آن در پیشگیری از ابتلا به بیماری های التهاب مفاصل، دستگاه گوارش و سرطان های مختلف بسیار موثر است. این ماده غذایی غنی و پر خاصیت، سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است. بنابراین، برای درمان بیماری های افسردگی و قلبی ـ عروقی بسیار سودمند است.

قیمت این خاویار تا کیلویی 7000 دلار نیز می رسد.

 

3. هندوانه سیاه ژاپنی

لوکس ترین مواد غذایی جهان
لوکس ترین مواد غذایی جهان

 

هندوانه سیاه ژاپنی (معروف به “دانسوکه”) با طعم شیرین‌تر و بافت تردتر و پوست محکم‌تری کە نسبت بە هندوانه‌های معمولی دارد، توانسته است لقب گران‌ترین میوه آسیایی را از آن خود کند.

این‌گونه از هندوانه کم‌محصول است و هر سال حدود ۶۵ عدد از آن برداشت می‌شود کە هر کیلوگرم از آن بیش از ۳هزار دلار قیمت دارد!

 

4. زعفران ایرانی

لوکس ترین مواد غذایی جهان
لوکس ترین مواد غذایی جهان

 

در دوران قرون وسطی ادویه جات، ارزش بسیار بالایی در مصارف پزشکی و آشپزی داشتند. به طوریکه هرکیلوی آنها، از یک کیلو طلا نیز گرانتر بود. زعفران ایران نیز از گران ترین مواد غذایی طبیعی در جهان است؛
رشته های قرمز رنگ تیره که با عشق خشک می شوند. اگر شما نمونه ارزان قیمت آن را در فروشگاه ها دیدید مطمئن باشید که با زردچوبه آغشته شده است؛ چرا که قیمت این گیاه بسیار بالاست.

هر کیلوگرم از نمونه ی اصل این طلای سرخ ایرانی، بیش از 3000 دلار در بازار های جهانی ارزش دارد.

 

5. سرکه ی بالزامیک اصل

لوکس ترین مواد غذایی جهان
لوکس ترین مواد غذایی جهان

 

سرکه بالزامیک اصیل هم یکی دیگر از لوکس ترین مواد غذایی دنیا است. این سرکه باید حداقل ۱۲ سال در بشکه‌های چوبی بماند تا طعم مرغوب خود را پیدا کند. در تهیه این سرکه انگورها را در بشکه ریخته و تحت شرایط خاصی نگهداری می‌کنند و هر سال انگورها را بە بشکه‌های کوچک‌تر انتقال داده تا زمانی کە شربتی غلیظ و تیره رنگ از انگورها بە جا بماند. سرکه بالزامیک اصیل برخلاف نمونه‌های صنعتی آن، طعمی شیرین دارد کە حتی برائ ریختن روی دسر هم مناسب است.

هر بطری آن بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار قیمت دارد.

 

6. صدف آبالون

لوکس ترین مواد غذایی جهان
لوکس ترین مواد غذایی جهان

 

یکی از گرانترین هدایای مورد علاقه امپراتوران کره ای و یکی از هشت گنجینه غذاهای دریایی خشک شده چینی ها، صدف آبالون است. آنچه که صدف آبالون قهوه ای را در ردیف لوکس ترین مواد غذایی و گرانترین ها قرار می دهد، نه رنگ بندی زیبای آن، بلکه در انقراض بودن آن است. با استفاده از این صدف می توان سوشی های بسیار خوشمزه ای را درست کرد.

این صدف بی نظیر که بیشتر به یک تابلوی نقاشی شباهت دارد تا یک نوع غذای دریایی، بیش از 2000 دلار برای هر کیلوگرم ارزش دارد.

 

7. پنیر الاغ های بلگراد

لوکس ترین مواد غذایی جهان
لوکس ترین مواد غذایی جهان

 

بله تیتر درست است! اشتباه نخوانده اید. گران‌ترین پنیر جهان محصولی از شیر الاغ است کە توانسته در رقابت با پنیر شیر گاو هلندی جلو بیفتد و گوی سبقت را در مسابقه ی لوکس ترین ها برباید. این پنیر از شیر الاغ‌های بلگراد، پایتخت صربستان بە دست می‌آید و برای تهیه هر کیلوگرم از آن ۲۵لیتر شیر الاغ نیاز است. طعم پنیر الاغ شبیه پنیر بز اما قوی‌تر و کم‌چرب‌تر از آن است.

این پنیر با قیمت ۱۲۵۵ دلار برای هر کیلوگرم بە فروش می رسد!

 

8. شکلات شوکوپولیه

لوکس ترین مواد غذایی جهان
لوکس ترین مواد غذایی جهان

شوکوپولیه نام لوکس ترین و (به گفته ی آن ها که خورده اند) خوشمزه ترین نوع شکلات در جهان است. این شکلات که تنها نماینده ی شیرینی ها در لیست لوکس ترین مواد غذایی است، که باید برای داشتن هر کیلوگرم از آن 5200 دلار هزینه کنید!

 

9. قهوه ی بلک ایوری

لوکس ترین مواد غذایی جهان
لوکس ترین مواد غذایی جهان

 

اگر طرفداران گران‌ترین قهوه دنیا می‌دانستند بلک ایوری محبوبشان دقیقا چطور بە دست می‌آید، شاید برائ پرداخت ۱۱۰۰پوند در ازای هر کیلوگرم از این قهوه کمی تردید می‌کردند! قهوه بلک ایوری کە در شمال تایلند تهیه می‌شود در واقع قهوه عربی است کە طی یک فرایند عجیب بە مرغوب‌ترین قهوه دنیا تبدیل می‌شود. در این فرایند دانه‌های قهوه بە همراه برنج و سبزیجات بە فیل‌ها خورانده می‌شوند و بعد از ۱۵ تا ۳۰ ساعت، از مدفوع فیل بازیابی و وارد چرخه تولید می‌شوند. فرایند پیچیده ی تولید این نوع قهوه، آن ها را در زمره ی لوکس ترین مواد غذایی قرار داده است. این قهوه تنها در تایلند، مالدیو و اوبوظبی بە فروش می‌رسد و یک فنجان از آن، حداقل ۵۰ دلار قیمت دارد. طعم این قهوه بسیار لطیف و فاقد تلخی معمول قهوه‌هاست کە بە سبب شکستن پیوندهای پروتئینی دانه قهوه در مجاورت با اسید معده فیل بە وجود آمده است.

 

10. چای تیگواینین

لوکس ترین مواد غذایی جهان
لوکس ترین مواد غذایی جهان

گران ترین چای حال حاضر دنیا یک نوع چای بسیار نادر چینی به نام تیگوانین است که هر کیلوگرم آن ۳۰۰۰ دلار به فروش می رسد (یعنی حدود ۱۵ دلار برای هر فنجان).

غذا علاوه بر اینکه جزو اولین نیازهای بشری می باشد، جزو محبوب ترین ها نیز هست. همه ما وقتی تصمیم به مسافرت می گیریم، به غیر از هتل به رستوران های لوکس  و غذاخوری های مقصد فکر می کنیم و دلمان می خواهد با خوراکی های محلی و غیر محلی خوشمزه خاطره ای خوب از شهر مورد نظر در ذهن ما بماند. غذاهای به یادماندنی و خوش طعم تنها در شیک ترین و بهترین رستوران ها سرو نمی شوند، اما می دانیم که اگر رستورانی نزد مردم به عنوان بهترین شناخته شده، معمولا نشان از کیفیت خوب آن دارد. اگرچه در اغلب مواقع، قیمت ها در چنین رستوران هایی بالا می باشد اما ارزش یک بار امتحان کردن را دارند. ایام تعطیلات یکی از بهترین زمان ها برای رستوران گردی و کافه گردی، به خصوص همراه با خانواده می باشد. اگر به دنبال لوکس ترین رستوران های دنیا هستید، با مجموعه لوکس در این مطلب همراه باشید.

 

1 «آراگاوا» (Argava) در شهر توکیو:

رستوران های لوکس
رسوران های لوکس

رستوران یا خانه استیک آراگاوا که گران ترین رستوران دنیاست در منطقه «شین باشی» در توکیو قرار دارد که استیک های خوشمزه گوشت گاو آن معروف است. اگر به استیک علاقه دارید و قصد سفر به توکیو را دارید و البته اگر می توانید برای یک پرس استیک 368 دلار بپردازید، حتماً سری به این رستوران بزنید. این رستوران در یک زیرزمین و در محیطی نسبتاً کوچک واقع شده است. استیک خوشمزه این رستوران همراه با فلفل و خردل است.

 

2. «آلاین دوکس اوپلازا آتنه» (Alain Ducasse au Plaza Athenee) در شهر پاریس:

رستوران های لوکس
رستوران های لوکس

دومین رستوران گرانقیمت در دنیا این رستوران فرانسوی است که نامی سخت و طولانی دارد. این رستوران سومین و جدیدترین شعبه از رستوران آلاین دوکاس است که در گراند هتل پاریس واقع شده است. این رستوران تنها گنجایش 50 مهمان را دارد و 55 نفر در آن مشغول به کار هستند. اشتهابرانگیزترین غذای منوی رستوران آلاین دوکاس «Volaille de bresse» نام دارد که محتوی گوشت مرغ بدون استخوان پرورش یافته در منطقه بورگاندی است. این رستوران یک ماه در تابستان و در ایام قبل از کریسمس تعطیل است.

3. «گوردون رمزی» (Gordon Ramsay) در شهر لندن:

رستوران های لوکس
رستوران های لوکس

گوردون رمزی یکی از سرآشپزهای سرشناس دنیاست که شاید با اسم او آشنا باشید، اما شاید ندانید که او در رستوران سه ستاره خود در کلاریچ لندن کار می کند. اگر کسی بتواند یکی از سیزده میز این رستوران را برای خود و خانواده اش رزرو کند، حتماً شخص خوش شانسی است؛ زیرا این رستوران همیشه پر از مشتری است و افراد زیادی پشت در و در خیابان، منتظر خالی شدن میز هستند. در حقیقت این رستوران همیشه سه برابر ظرفیت واقعی خود میز رزرو می کند. بره آغشته به آرد ذرت و خوراک کبوتر از پرطرفدارترین غذاهای منوی این رستوران هستند. گرانترین غذای این رستوران خرچنگ دراز و راویولی و توت فرنگی همراه با سوپ گل است.

 

4.  «آکوارلو» (Acquarello) در شهر مونیخ:

رستوران های لوکس
رستوران های لوکس

این رستوران ایتالیایی که به داشتن غذاهای مدیترانه ای شهرت دارد انواع غذاها را از کبوتر گرفته تا ران خوک و ماکارونی در منوی غذای بزرگ خود دارد. هم چنین درباره غذاهای دریایی این رستوران می گویند: غذا تاب تحمل طعم خوشمزه آن را ندارد! آکوارلو یک رستوران 21 ساله است که قیمت یک پرس غذا در آن دست کم به 50 دلار می رسد. این رستوران ظرفیت پذیرش 45 مهمان را دارد و با داشتن چلچراغ های برنجی و سقف شیشه ای، محیط زیبایی را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

5. «آلبرتو کیارلا» (Alberto Ciarla) در شهر رم:

رستوران های لوکس
رستوران های لوکس

احتمالاً رستوران آلبرتو کیارلا بهترین رستوران غذاهای مرتبط با ماهی است و اگر این طور نباشد مسلماً یکی از بهترین آنهاست. منوی غذاهای این رستوران انواع ماهی ها را با ادویه و سس های مختلف ارائه می دهد. «منوی ماهیگیر» رستوران آلبرتو کیارلا هفت نوع غذا دارد که از جمله آنها لینگوییتی با ماهن تن و اره ماهی ورقه شده هستند. غذای ویژه سرآشپز نیز «Spigola con le erbe» نام دارد که حاوی ماهی خاردار و انواع سبزی است و تعادلی زیبا بین هنر و طبیعت را ارائه می دهد. قیمت ارزان ترین غذای این رستوران 50 یورو ذکر شده است.

 

 6. «سوشی کاجی» (Sushi Kaji) در شهر تورنتو:

رستوران های لوکس
رستوران های لوکس

میتسو هیرو کاجی ژاپنی از 13 سالگی تهیه سوشی را آغاز کرد و 13 سال از عمرش را تحت نظارت های موشکافانه بهترین سرآشپزها به فراگیری فنون تهیه این غذا پرداخت. او در سال 1980 به کانادا رفت و طی سال ها هشت رستوران سوشی راه اندازی کرد که جدیدترین و گران ترین آنها رستوران «سوشی کاجی» در تورنتو است. اگر می خواهید در این رستوران شام بخورید ابتدا مطمئن شوید که پول کافی در جیب خود دارید. این رستوران سه منوی 80 دلاری، 100 دلاری و 120 دلاری دارد. از جمله غذاهای محبوب رستوران های کاجی مارماهی کباب شده، دم نهنگ سرخ شده با سس گوجه فرنگی تند، ترشی خیار و سوپ توت فرنگی و هندوانه است.

7. بوئوس (Boe Ucc) در شهر میلان:

رستوران های لوکس
رستوران های لوکس

رستوران بوئوس میلان سالنی با دکوراسیون زیبا دارد که انوار ملایم و رمانتیک و تابلوهای نقاشی اصل و سرامیک های زیبا جلوه خاصیی به آن بخشیده است. رفتن به رستوران بوئوس بدون سفارش خوراک گوشت و پوره سیب زمینی همراه با زیساتوی زعفران هیچ لطفی ندارد.

 

8. «ال آمپارو» (El Amparo) در مادرید:

رستوران های لوکس
رستوران های لوکس

رستوران ال آمپارو یک رستوران شیک و زیباست که غذاهای مدیترانه ای سرو می کند. این رستوران در منطقه ای زیبا به نام «سالاما» که در حوالی مادرید واقع شده است و محیطی دلنشین و کلاسیک در سه طبقه دارد. این رستوران علاوه بر غذاهای اصیل، غذاهای مبتکرانه ای از جمله راویولی پنیر، عسل و رزماری، دلقک ماهی آبدار و اختاپوس کباب شده با آب دنبه نیز در منوی خود دارد.
فضای این رستوران گنجایش 65 مهمان به همراه هفت اتاق اختصاصی دارد.

شاسی بلندهای لوکس

ایمن ترین شاسی بلندهای لوکس در سال 2017

زمانی که لندرور برای اولین بار در سال ۱۹۸۷، اولین رنجرور را به خاک آمریکا وارد کرد، ایده‌ی خودروی SUV با آپشن‌های لوکس، تقریبا ناآشنا بود و فروش شاسی‌بلندها محدود به خریدارانی می‌شد که مشاغل متمرکز بر حمل و نقل در بیرون شهر و خارج از جاده داشتند. اما امروزه مدل‌های گران‌قیتی از شاسی بلند و کراس‌اورها، به دلیل سواری مناسب و توانایی‌هایی مثل، هندلینگ خوب،سیستم‌های تمام چرخ محرک و فضای جادار و کاربرپسند، آرزوی هر خانواده‌ای محسوب می‌شوند. 

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

 

افرادی که به دنبال خرید ایمنترین شاسیبلندهای لوکس هستند، علاوه بر نتایج تستهای تصادف، باید به مجهز بودن خودرو به سیستمهای پیشرفتهی ایمنی نیز توجه داشته باشند. در ادامه، ۱۱ شاسی بلند لوکس بازار که در آزمایش پنج گانهی تصادف موسسهی بیمه و ایمنی بزرگراههای آمریکا (IIHS) بهترین نمره را کسب کردهاند؛ بررسی کردهایم. خودروهای این فهرست، با مجهز بودن به سیستم ترمز اضطراری خودکار، نمره‌ی بسیار خوبی از IIHS دریافت کردهاند. آزمایش پنج گانهی تصادف موسسهی بیمه و ایمنی بزرگراههای آمریکا شامل پنج بخشِ: استحکامِ جلو، پهلو و سقف خودرو، عملکرد جلوگیری از تصادف روبرو و تست شبیهسازی برخورد با موانع کوچک مانند درخت یا تیر چراغ برق است که به تازگی به این مجموعه تست اضافه شده است. آزمایش سیستم جلوگیری از تصادف این خودروها، در قالب دو سیستم مجزا، در سرعتهای ۲۰ و ۴۰ کیلومتر بر ساعت، انجام می‌شود.

البته قابل ذکر است که IIHS، خودروهای گران‌قیمت و مدل‌های محدود، انحصاری و کم فروش را تست نمی‌کند.

با اینکه قیمت برخی مدل‌های شاسی‌بلند لوکس، بیش از ۱۰۰ هزار دلار است، اما تعداد محدودی از خودروهای این کلاس، به‌صورت استاندارد، به سیستم ترمز اضطراری خودکار مجهز هستند. حتی این سیستم، به‌صورت آپشن مجزا نیز در دسترس نیست و یا در نسخه‌های محدود و گران قیمت یک مدل ارائه می‌شود، یا در پکیج‌های آپشن وجود دارد که به ناچار، به همراه دیگر آپشن‌ها عرضه می‌شود.به همین خاطر، در ادامه وضعیت در دسترس بودن این سیستم، به همراه قیمت تمام شده‌ی خودرو به همراه آن را ذکر می‌کنیم {ترتیب لیست زیر بر اساس حروف الفبای انگلیسی است}

 

1. آکورا MDX

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

 

آکورا MDX، یکی از تواناترین شاسی بلندهای لوکس و هفت سرنشینه بازار است که در تمام مدل‌ها به‌صورت استاندارد، با سیستم ترمز اضطراری خودکار عرضه می‌شود. قیمت MDX به همراه این سیستم، ۴۵ هزار و ۲۵ دلار است.

 

2. آکورا RDX

 

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

 

شاسی‌بلند آکورا RDX، در قالب پکیج‌های آپشن آکوراواچ (AcuraWatch) یا ادونس (Advance)، سیستم ترمز اضطراری خودکار را دریافت می‌کند. قیمت آکورا RDX به همراه این سیستم، ۳۷ هزار و ۹۴۵ دلار است.

 

3. آئودی Q7

 

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

سیستم ترمز اضطراری خودکار شهری، به‌صورت استاندارد در شاسی بلند لوکس و پیشرفته‌ی آئودی Q7، موجود است؛ اما سیستم ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های بالا، در قالب پکیج‌ درایور اسیستنس (Driver Assistance) و در نسخه‌های پریمیوم پلاس و پرستیژ Q7، ارائه می‌شود. آئودی Q7 به همراه این سیستم، با قیمتی معادل ۵۶ هزار و ۳۵۰ دلار عرضه می‌شود.

 

4. کادیلاک XT5

 

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

سیستم‌های ترمز اضطراری خودکار شهری و در سرعت بالا، در قالب پکیج آپشن درایور اورنس (Driver Awareness) در نسخه‌های لوکس و در پکیج آپشن درایور اسیست، در نسخه‌های پریمیوم لوکس و پلاتینیوم در دسترس هستند. قیمت تمام شده‌ی شاسی بلند لوکس کادیلاک XT5 به همراه این سیستم، ۴۷ هزار و ۶۰ دلار خواهد بود.

 

5. اینفینیتی QX60

 

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

 

 

سیستم ترمز اضطراری به همراه قابلیت تشخیص عابرپیاده، به‌صورت آپشن در پکیج دلاکس تکنولوژی (Deluxe Technology) در دسترس است. شاسی بلند لوکس اینفینیتی QX60 با دریافت این سیستم، ۵۶ هزار و ۹۵ دلار، قیمت می‌خورد.

 

6. لکسوس RX

 

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

 

سیستم ترمز اضطراری خودکار به همراه قابلیت تشخیص عابرپیاده در شاسی بلند لوکس لکسوس RX با قیمت ۴۳ هزار و ۲۲۰ دلار، به‌صورت استاندارد ارائه می‌شود.

 

7. لینکلن MKX

 

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

 

سیستم ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخصی عابرپیاده، در نسخه‌های ریزِرو (Reserve) و بلک لیبل (Black Label) به همراه پکیج آپشن درایور اسیستنس ارائه می‌شود. قیمت تمام شده‌ی لینکلن MKX به همراه این سیستم، ۴۹ هزار و ۳۵۵ دلار است.

 

8. مرسدس بنز GLC

 

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

سیستم کمکی جلوگیری از تصادف مرسدس به‌صورت استاندارد به همراه GLC کلاس عرضه می‌شود؛ قابلیت تشخیص عابرپیاده، در قالب پکیج آپشن پریمیوم ۳ و به قیمت ۴۰ هزار و ۱۴۵ دلار، در دسترس است.

 

9. مرسدس بنز GLE

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

 

سیستم ترمز اضطراری خودکار، به‌صورت استاندارد در مرسدس بنز GLE کلاس موجود است. با سفارش پکیج آپشن درایوینگ اسیستنس و اضافه شدن قابلیت تشخیص عابرپیاده به این سیستم، با کسب ایمنی بیشتر، ۵۲ هزار و ۹۹۵ دلار نیز باید بپردازید.

 

 

 

10 . ولوو XC60

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

 

سیستم ترمز اضطراری خودکار شهری به همراه قابلیت تشخیص عابرپیاده و دوچرخه‌سوار، به‌صورت استاندارد به همراه کراس‌اور لوکس ولوو XC60، ارائه می‌شود. اما سیستم ترمز اضطراری خودکار و تشخیص عابرپیاده در رانندگی با سرعت بالا، در نسخه‌های دینامیک و اینسکریپشن (Inscription) در قالب پکیج آپشن ادوَنسد (Advanced) و یا به‌صورت استاندارد در نسخه‌های R-Design ارائه می‌شود. XC60 به همراه این سیستم‌ها، به قیمت ۴۶ هزار و ۹۵ دلار عرضه می‌شود.

 

11. ولوو XC90

شاسی بلندهای لوکس
شاسی بلندهای لوکس

 

سیستم ترمز اضطراری خودکار شهری به همراه قابلیت تشخیص حیوانات بزرگ مانند آهو و گوزن شمالی، به‌صورت استاندارد در شاسی بلند زیبا و لوکس ولوو XC90 با قیمتی معادل ۴۶ هزار و ۷۴۵ دلار، در دسترس است.

 

 

لوکس ترین شهرهای دنیا

معرفی لوکس ترین شهرهای دنیا

 

لوکس،چیزی که اکثر مردم رویای آن را در سر میپرورانند.اگر شما هم از آن دسته افراد هستید،آماده باشید و کیفتان را پر از پول نقد کنید.چون این شهرها،لوکس ترین شهرهای دنیا هستند.

 

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

1.‏ دبی – امارات ‏متحده ی عربی

شاید تا سه دهه پیش دبی چیزی به غیر از یک صحرای بزرگ نبود. اما امروزه این شهر توسط ثروتمندان و برای ثروتمندان ‏طراحی شده است.امروزه شاید بتوان گفت ‏خرج کردن یکی از تفریحات اساسی این شهر شده است. از خرید کردن در بوتیک های گران گرفته تا رفتن به یک سفر روزانه ‏به روی قایق های بادبانی لوکس و گران.

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

خودتان را در لوکس ترین آبگرم های دبی رها کنید،از پیست اسکی دبی دیدن کنید و در بلندترین رستوران جهان که در طبقه 122 برج خلیفه واقع شده است غذا بخورید.

 

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

دبی با ساختارهای فانتزی نظیر هتل بادبانی هفت ستاره در برج العرب،که هزینه ی اقامت درآن بالای 1000 دلار است،درمیان دیگر شهرهای دنیا میدرخشد.

 

2.‏ ‏ لاس وگاس – نوادا ‏

 

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

لاس وگاس که به “شهر گناه” نیز مشهور است در میان صحرای ‏Mojave‏ واقع شده است. قمار و شرط بندی در این شهر قانونی ‏است که همین هم این شهر را معروف کرده است. در این شهر مراکز تفریحی و بازیهای گوناگون و هتل های گرانی برای ‏ثروتمندان وجود دارد تا چند روزی را به خرج کردن پولهایشان بپردازند. بدون شک لاس وگاس یکی از مشهورترین شهرهای ‏آمریکا به شمار می رود. ‏‏ ‏‏‏‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏‏‏‏

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

3.‏ زوریخ – سوییس ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‎

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

زوریخ نه تنها یک شهر پر زرق و برق است بلکه گرانترین شهر برای زندگی نیز می باشد. این شهر که مرکزی برای بانکداری ‏و امور مالی می باشد افراد ثروتمندی نیز دارد چرا برای آنها خرید اقلام اساسی و اولیه نظیر یک کارتن تخم مرغ یا یک بطری ‏دارو با قیمت های گزاف مساله ای نیست. بخش عظیمی از شهرت و ثروت این شهر به بانک سوییس باز می گردد که دفتر ‏مرکزی آن در این شهر قرار گرفته است

 

4.‏ جنوا – سوییس ‏ ‏‏‏‎

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

جنوا در میان کوههای آلپ سوییس و دریاچه معروف جنوا قرار گرفته است ، این شهر یکی دیگر از مقاصد اروپاست که نمی ‏توان در برابر آن مقاومت کرد. اهمیت این شهر نیز همانند زوریخ بخاطر وجود بانک ها و قابلیت های بانکی معروفش است و ‏البته ادارات مرکزی سازمان ملل متحد و صلیب سرخ نیز در این شهر واقع شده اند. شاید بتوان گفت دلیل اینکه شهرهای سوییس ‏به نظر گران تر از دیگر شهرهای جهان هستند این است که فرانک سوییس از بسیاری از ارز های دنیا با ارزش تر و قدرتمند تر ‏است. شاید در این شهر مجبور باشید 30 دلار بابت یک ساندویچ معمولی بدهید ، به همین دلیل این شهر یکی از گرانترین ‏شهرهای جهان بر اساس درجه بندی های سایت ‏Hotel.com‏ می باشد. ‏ ‏ ‏ ‏‏‏ ‏ ‏ ‏‏‏‏ ‏

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

 

5.‏ هنگ کنگ ‏

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

بدون شک هنگ کنگ برترین پایتخت از لحاظ اقتصادی در شرق است. بنابراین ، پول زیادی در این مرکز شلوغ شهری رد و ‏بدل می شود. این شهر بیشترین میلیاردرهای جهان را در خود جای داده است.

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

هنگ کنگ بدون شک یکی از شهرهای مدرن ‏دنیاست که قرار گرفتن آسمان خراش ها در کنار کوههای سرسبز جلوه خاصی به آن داده اند. در این شهر برخی از خانه ها بیش ‏از 100 میلیون دلار به فروش می رسند و هر روز به تعداد افراد ثروتمند این شهر افزوده می شود. بسیاری از مردم این شهر ‏حتی برای خوردن یک غذای معمولی در رستوران نیز لباس های میلیون دلاری بر تن میکنند.

 

6.‏ نیویورک ‏

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

‏‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏‏هیچ چیز شیرین تر از یک سیب بزرگ نیست! برادوی به کلوپ های شبانه بیشمارش میبالد،نیویورک شهری است که هرگز به خواب نمیرود. بازدید کنندگان و گردشگران مبالغ سنگینی میپردازند تا بتوانند چند روزی زندگی لوکس به معنای واقعی را تجربه کنند.

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

7.‏ پاریس – فرانسه ‏‏‏‏‎‎

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

‏‏آیا واقعا  میخواهید به پاریس ، پایتخت عشق جهان سفر کنید؟ پس میان خیابان های مملو از کافه های رنگارنگ قدم بزنید.نوشیدنی های فوق العاده و قهوه های خوشمزه میل کنید.احتمال دارد فقط به این خاطر که در پاریس هستید دلتان بخواهد یک نخ سیگار بکشید

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

اگر به مد علاقه دارید پاریس بهشت شما خواهد بود؛در پاریس هزاران مرکز خرید و مغازه ی لوکس وجود دارد.پس مطمئن باشید میتوانید با یک گردنبند مروارید فانتزی به خانه برگردید.

 

8.‏ موناکو – فرانسه

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

‏‏‏‎

موناکو نیز یکی از مقاصد سفر گران و مجلل است ، نه تنها سبک معمول زندگی مردم در این شهر و هزینه های زندگی آنها ‏بالاست ، بلکه زیبایی های آن نیز مسحورکننده است. دریای آبی رنگ ، معماری خیره کننده و پوشش گیاهی گرمسیری نیز بخش ‏عظیمی از این شهر ثروتمند را در برگرفته است. در این شهر از بین هر سه نفر یک نفر میلیونر است. شاید وقتی در این شهر ‏قدم بزنید و ببینید یکی از گرانترین ماشین های اسپورت دنیا از کنارتان می گذرد تعجب کنید. ‏ ‏‏‏‏ ‏ ‏‏‏

9.‏ ریو دوژانیرو – برزیل

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

‏‏‏‏‎

در شهر ریو مردم از لحاظ ثروت در درجات نابرابری قرار دارند. در این شهر افرادی بسیار ثروتمند را می توان در کنار افرادی ‏که در محله های فقیرنشین زندگی می کنند بیابید. سواحل کاپاکابانا در این شهر بخاطر وجود مراسم فرهنگی و جشن های متعددی ‏که در آن برگزار می شود مشهور است. یکی از مجلل ترین محله های ریو “لیبلون” است که در آن املاک زیبا و پر زرق و برق ‏در کنار سواحل مجهز و با امکانات بالا و فروشگاها و بوتیک های سطح بالا و گران وجود دارد و بسیار اختصاصی می باشد.‏ ‏ ‏

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

10.‏ لندن – انگلستان ‏‏‏‏‎‏ ‏‏‎

 

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

 

لندن هم یکی از گرانترین شهرها برای زندگی است و خانه مردمانی ثروتمند می باشد. این در حالیست که بسیاری از ساکنین این ‏شهر برای اینکه در یک آپارتمان اجاره ای زندگی ساده ای داشته باشند باید چند شغل داشته باشند ولی در کنار آنها افراد پردرآمدی ‏هم هستند که برای خرج کردن پولهایشان نیازی به فکر کردن ندارند. ملک و خانه در این شهر بسیار گران است ، این شهر نیز ‏دارای بوتیک هایی مجلل از لوکس ترین برند ها نظیر پرادا و گوچی می باشند ، همچنین دو تا از مشهورترین مراکز خرید – ‏‏”‏Harrod‏” و ‏‎“Heavy Nicholas”‎‏ نیز در این شهر قرار دارد. ‏ ‏‏ ‏‏‏‏

 

11.‏ ماکائو – چین

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

‏‎‏ ‏‏‎

ماکائو در نزدیکی هنگ کنگ قرار دارد و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای دنیاست در عین حال یکی از ثروتمندترین ها نیز می ‏باشد. این شهر بخش عظیمی از فرهنگ خود را از پرتغالی ها به ارث برده است. در سال 2006 این شهر بعنوان بزرگترین مرکز ‏قمار در دنیا شناخته شد به طوریکه جایی همانند لاس وگاس در برابر آن بسیار کوچک به نظر می رسد. بخش عظیمی از ثروت ‏این شهر نیز توسط توریست ها به این شهر وارد می شود. ‏ ‏ ‏‏ ‏‏‏‏

 

12.‏ توکیو – ژاپن ‏‎‏ ‏‏‎

 

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

 

با توجه به آمار واحد اطلاعات اقتصادی ‏‏ ‏ ‏، توکیو لقب گرانترین شهر دنیا را به خود اختصاص داده است . این اعجوبه ی شرقی ، ترکیبی از آسیای باستانی و مدرن است . توکیو یا همان رهبر فناوری جدید ، شهری ست که بازدیدکنندگان میتوانند در آن ابزارهای مکانیکی فانتزی خریداری کنند.

 

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

 

توکیو شهر چراغ ها لقب گرفته است . اما ما پیشنهاد میکنیم که پولهایتان را هدر ندهید . یک فنجان قهوه و یک نصفه نان مسافرتی برای شما در بهترین حالت ممکن 17 دلار آب میخورد.

13.‏ میلان – ایتالیا ‏‎‏ ‏‏‎

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

 

میلان همیشه مرکز تولید محصولات لوکس بوده است و امروزه مرکز اقتصادی ایتالیا می باشد. این شهر یکی از پایتخت های ‏فشن دنیا نیز می باشد به طوری که دفاتر اصلی شرکت هایی نظیر “ورساچه” ، ” ولنتینو” ، “آرمانی” و بسیاری دیگر از طراحان ‏معروف مد در این شهر قرار دارد. این شهر نه تنها در دنیای مد مشهور است بلکه در زمینه طراحی صنعتی و مبلمان نیز شهرت ‏دارد. منطقه تجاری “‏Basiglio‏ ” گرانترین منطقه و در حقیقت منطقه پولدارنشین های این شهر است. ‏ ‏‏ ‏ ‏‏ ‏‏‏‏

 

14.‏ کانکون – مکزیک ‏‎‏ ‏‏‎

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

 

کنکون نیز یکی دیگر از شهرهای این لیست است که بخاطر موقعیتی که دارد پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یکی از مقاصد ‏مهم گردشگری داشت و امروزه به این هدف نیز رسیده است. امروزه این شهر دارای اقامتگاههای لوکس متعددی در کنار سواحلی ‏آرام و زیبا می باشد. اقامت در برخی از هتل های این شهر باعث می شود احساس کنید چند روزی از زندگیتان را درحال سپری ‏کردن در بهشت هستید. رستوران های این شهر ساحلی نیز بسیار مشهور هستند و بسیاری از مردم و گردشگران نیز به برنامه ‏های زنده موزیکال که در کنار ساحل یا در رستوران های مختلف برگزار می شود علاقه مند هستند.

 

15.‏ ‏ بنیدورم – اسپانیا ‏‎‏ ‏‏‎

لوکس ترین شهرهای دنیا
لوکس ترین شهرهای دنیا

 

بنیدورم شهریست که در نزدیکی والنسیا و در سواحل زیبای مدیترانه در اسپانیا واقع شده است. این شهر بخاطر داشتن آسمان ‏خراش های متعدد ، هتل های لوکس و سواحل زیبا بسیار مشهور است. این شهر که در گذشته یک دهکده ماهیگیری کوچک در ‏اسپانیا بوده است امروزه به یکی از اصلی ترین مراکز گردشگری اسپانیا تبدیل شده است. این شهر یکی از مقاصد مورد علاقه ‏افراد مشهور اسپانیا نیز می باشد.

 

از گذشته های دور تا به امروز، پرداختن به لوکس ترین خودروها همواره طرفداران زیادی داشته است. کمپانی های مشهور جهان هر سال تولیدات خود را معرفی  و به بازار عرضه می نمایند.

در میان تولیدات آن ها، ماشین های لوکس و گران قیمتی دیده می شود که هر کسی از عهده خرید آن ها بر نمی آید و تنها افراد متمول می توانند به آن ها فکر کنند. شاید تصور نمایید که پرداختن به چنین وسایلی در سال ۲۰۱۷ هنوز زود است و باید زمان بیشتری بگذرد. باید بگوییم که این طور نیست و بسیاری از شرکت ها از محصولات لوکس  خود رونمایی کرده اند.

از مرسدس بنز گرفته تا لامبورگینی، تمام برندهای مطرح ماشین های خاص خود را به نمایش گذاشته اند. مجموعه لوکس در این مقاله قصد دارد گران قیمت ترین خودروهای سال ۲۰۱۷ را به شما نشان دهد.

 

لوکس ترین

۱- لامبورگینی هوراکان پرفورمنس

این خودرو را بدون شک باید بهترین محصول ابر شرکت ایتالیایی در نمایشگاه ژنو دانست. موتور ۵٫۲ لیتری و V10 این ماشین، می تواند ۶۴۰ اسب بخار قدرت ایجاد نماید.این خودروی ۲۷۵ هزار دلاری (۱,۰۴۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان) می تواند تنها در ۲٫۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. این ماشین اخیرا توانسته با مدت زمان ۶ دقیقه و ۵۲ ثانیه در مسابقات آلمان، رکورد جدیدی به ثبت برساند.

 

۲- مرسدس G650 لاندالت

 

شرکت آلمانی گران قیمت ترین ماشین صحرایی و اسپرت (SUV) جهان را معرفی کرده است. این خودروی ۶۶۶,۴۰۰ دلاری (۲,۵۳۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان) ماه گذشته به جمع میباخ های لوکس مرسدس اضافه گشت.

همانند دیگر مدل های میباخ، شاهد وجود شیشه جدا کننده با موتور الکتریکی هستیم که می تواند قسمت جلو و عقب را از یکدیگر جدا کند و حالت های شفاف و مات را ارائه دهد. صندلی های عقب نیز به برنامه ماساژ سنگ داغ مجهز شده اند.

3- فراری ۸۱۲ سوپر فست

 

موتور ۶ لیتری و V12 محصول جدید شرکت ایتالیایی، می تواند قدرت خارق العاده ۷۸۰ اسب بخار را ایجاد نماید.

ابر ماشین فراری می تواند با سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت نیز حرکت کند و تنها در ۲٫۹ ثانیه ۱۰۰ کیلومتر را پر می نماید. قیمت این محصول هنوز به طور دقیق اعلام نشده، اما فراری F12 برلینتا که این خودرو جایگزین آن خواهد شد، از ۳۲۰ هزار دلار (۱,۲۱۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان) آغاز می شود.

4 – مک لارن ۷۲۰S

لوکس ترین
لوکس ترین

نسل جدید ماشین های ویژه مک لارن، به موتور ۴ لیتری دوگانه توربوی V8 مجهز شده که می تواند ۷۱۰ اسب بخار قدرت ایجاد کند.چراغ های جلو که با یک نوار LED مشخص هستند، فضایی را برای گذر هوا و رساندن هوای خنک به موتور فراهم می کنند.

5- پورشه پانامرا اسپرت توریسمو

محصول جدید شرکت آلمانی قادر است با موتور توربوی دوگانه V6 خود، ۵۵۰ اسب بخار قدرت ایجاد کند.

Theme Settings