هدیه دادن به همسر

هدیه دادن به همسر

هدیه دادن به همسر حتماً نباید به مناسبت روز تولد یا روز خاصی باشد، بلکه در غیر مناسبت هدیه دادن نیز تاثیر بیشتری بر روح و روان یک فرد دارد و این را می‌توان با راهکار‌های آموزشی در جامعه نهادینه کرد.

هدیه دادن به همسر
هدیه دادن به همسر

دانشمندان تاثیر دادن هدیه دادن به همسر در روز غیر مناسبتی را دارای ارزش زیادی میخوانند و  هدیه دادن در هر حالتی را بسیار خوب و ارزشمند می دانند. اما چه بهتر که این عمل زیبا همیشه در روز مناسبت خاصی داده نشود و در برخی موارد زوجین با دادن یک هدیه بدون هیچ گونه مناسبتی می‌توانند همسر خود را غافلگیر و به اصطلاح امروزی سورپرایز کنند.

ارزش هدیه

برخی‌ها تصور می‌کنند که هدیه‌ای که می‌خواهند تقدیم همسرشان کنند باید بسیار با ارزش و قیمتی باشد تا اینگونه همسرشان خوشحال شود، در صورتی که یک هدیه ناقابل و بدون مناسبت و با ابراز عشق و محبت تقدیم کردن، ارزش دو چندان برای یک خانم نسبت به هدایای قیمتی دارد؛ گر چه دادن هدیه قیمتی هم بسیار سودمند است اما دادن یک هدیه کوچک و البته مداوم نیز ابراز رضایت را برای خانم‌ها در زندگی به همراه دارد.

صفایی مقدم،عضو سازمان علوم‌شناختی ایران میگوید : برخی همسران نباید توقع زیادی بابت دریافت هدیه از سوی همسرشان داشته باشند و باید موقعیت مالی همسر خود را درک کنند و این عمل پسندیده را به عهده خود اهدا کننده بگذارند که این امر پسندیده‌تر است.

تاثیر هدیه دادن

دکتر پروانه صفایی روان شناس در خصوص اثر مثبت  هدیه دادن به همسر گفت:هدیه دادن به همسر و هدیه گرفتن می تواند سوءتفاهم را از بین ببرد و دعواهای زناشویی را خاتمه بخشد.

وی با بیان این که هدیه دادن بدون مناسبت عمل با ارزشی است، افزود:در برخی موارد زوج ها با هدیه دادن آن هم بی دلیل به یکدیگر، می توانند طرف مقابلشان را غافلگیر کنند و تأثیر بسیار خوبی بر روح و روان وی برجای بگذارند.
این روان شناس و عضو بسیج جامعه پزشکی با بیان این که خوشحال شدن با دریافت هدیه در زنان بیشتر از مردان دیده می شود، تصریح کرد:با توجه به این که مردان بیشتر نقش حمایت کنندگی را در زندگی زناشویی ایفا می کنند، بیشتر از زنان هم برای دادن هدیه علاقه نشان می دهند.

پست‎های مرتبط:

افسانه ولنتاین

افسانه ولنتاین

تاریخچه کامل و دقیق والنتاین در دست نیست.جدیدا کلیسای کاتولیک به...

اهنگ ولنتاینت مبارک

متن آهنگ جدید ولنتاینت مبارک همراه با دانلود آهنگ جدید...

هدیه خلاقانه برای ولنتاین

یه هدیه خلاقانه رومانتیک و زیبا هر چیزی میتونه باشه،...

Theme Settings